Neznáme miesto doletu

K vytvoreniu tejto práce ma doviedla moja vlastná životná situácia. Pred dvoma rokmi sa moji rodičia rozišli a naša domácnosť sa rozdelila. Ja som ostala s otcom v rodinnom dome, moja mama a sestry sa odsťahovali. Nastala pre mňa dovtedy nepoznaná situácia, o ktorej som si myslela, že ju ako dospelý človek zvládnem úplne bez problémov. Tu však začalo moje utekanie z domu a jeho následné hľadanie.

Neustále hľadanie si miesta na život, rodiny, porozumenia. Osamelosť, zmätenosť. Potláčanie seba a pocitov na vlastnú perifériu svojho bytia.Tieto pocity sa snažím zobraziť vo fotografiách z rôznych miest môjho žitia. Snažím sa tu zachytiť život zredukovaný do jedného ruksaku a svoje neustále utekanie z domova, ktorý si však zároveň stále niekde hľadám. 

Prácu som inštalovala v pivnici nášho rodinného domu, kde teraz bývam len s mojím otcom. Pivnica je miesto, ktoré slúži ako sklad vecí, ktoré nepoužívame, ktoré sú vyradené a ďalej nám neslúžia. Sú tu aj spomienky, knihy, fotky, staré hračky. A neporiadok.  Všetky fragmenty môjho života, ktoré sa snažím poskladať v rôznych domovoch, v ktorých prebývam, pri hľadaní seba samej. 

Sarah Valovičová

1. roč.

Bc.

Prípravný kurz fotografie

Intermédiá

sarah.valovic23@gmail.com

Ďalšie príspevky študentky*ta

Sarah Valovičová

,

práce je možné prihlásiť dodatočne na všetky prieskumy

🟢

Ďalšie príspevky z katedry

Intermédiá

DANIELA DOLINSKA ENTER THE VOID -c8522690

Hľadáte niekoho alebo niečo?