Memora- váza 2050

Tému Váza 2050 som poňala trochu osobnejšie a to tak, že kvet- konkrétne ruža- je pre mňa symbolom nejakej významnej udalosti v mojom živote- sviatok, výročie kedy ju dostanem. Keďže si chcem túto udalosť zachovať v pamäti ruže si odkladám, nechám ich vysušiť a mám ich tak aj niekoľko rokov a sú mi stále spomienkou na tú udalosť a človeka.

Preto som sa rozhodla vytvoriť box, nádobu, kde bude ruža uschovaná a bude mi spomienkou na minulosť aj po tých 30 rokoch. A aj dlhšie.

Cez riešenia rôznych tvarov a spôsobov uchovávania ruže som nakoniec zvolila jednoduchý elipsovitý tvar, ktorý je rozdelený na dve polovice a v každej z nich je ruža vtlačená. Ruža tam vlastne nie je, ale zároveň aj je.

Keďže povrch elipsy je hladký aj zvnútra vytvorila som 2 varianty ako by tieto polky držali pokope bez výraznejšieho zásahu, keďže chcem, aby hlavnou dominantou vnútri bola ruža.

  1. Variant je, že v jednej polke by niektoré časti ako napr. list a tŕnie trochu vytŕčali, čím by po zavretí pôsobili ako zámky a držali by lepšie pokope. Tiež by bola uzavretá elipsa položena na podložke, v “hniezde”, z ktorého by sa skotúľala.
  2. Variant je, že tieto 2 polovice by boli spojené pántami, čím by obe strany mohli byť úplne identické a nepotrebovali by ani nijakú inú podporu.

Veľkosť elipsy je prispôsobená reálnej ruži, ale zároveň nie moc veľká aby mohla slúžiť aj ako dar do ruky.

 

Žofia Poljaková

4. roč.

Bc.

Ateliér keramiky

Šperk, Sklo a Keramika

poljakovazofia@gmail.com

Ďalšie príspevky študentky*ta

Žofia Poljaková

,

práce je možné prihlásiť dodatočne na všetky prieskumy

🟢

Ďalšie príspevky z katedry

Šperk, Sklo a Keramika

472A8A90-55B6-4576-95DA-622E68FE14AC-1c52efa5

Hľadáte niekoho alebo niečo?