Nerušiť prosím!

      Výstupom je kolekcia exteriérového nábytku, ktorá vznikla na základe výsledkov z dotazníka. Nesú názov “Nerušiť prosím”. Už samotný názov naznačuje, že ide o sedenie, ktoré charakterizuje jeho hlavný prvok – súkromný priestor. Podobne ako v slávnom sedadle Globe Chair od fínského dizajnéra Eera Aarnia – “Je to akýsi priestor v priestore”.
Vytvorila som kolekciu, ktorej súčasťou je sedenie s nižším operadlom, sedenie s vysokým operadlom – pre maximálny pocit súkromia a lavicu pre dvoch až troch užívateľov.
Séria produktov je navrhnutá z vysokoodolných materiálov prispôsobených vonkajšiemu prostrediu. Konštrukcia je z nerezovej ocele, operadlo z tkaniny Batyline, ktorá zaistí komfort s ideálnou rozmerovou stálosťou a vynikajúcou odolnosťou voči roztrhnutiu.
Operadlo je vďaka tvaru prispôsobené užívateľovi tak aby mal značnú intimitu, osobný priestor avšak neodrezáva ho úplne od sveta. Sedák patrí k nerezovej oceľovej konštrukcií. Môžno naň položiť vankúš/podsedák, ktorý je ukrytý pred vonkajšími poveternostnými podmienkami v úložnom priestore pod nohami na dokumenty, knihy či tablet..
Pridanou hodnotou je aj ďalší prvok – malý stôl, slúžiaci ako podložka na laptop. Tvarovo kopíruje a presne zapadá do skladného priestoru a možno ho vytiahnuť kedykoľvek podľa potreby užívateľa.
Táto kolekcia je vhodná na kaviarňové terasy, záhrady, do parkov či do všetkých corworkingových centier.

     Súčasťou práce je taktiež pochopenie filozofie a formálneho jazyka firmy, vďaka tomu majú sedenia viacero funkčných prvkov v minimalistickom dizajne. Emócia, príjemnosť a neokázala obyčajnosť sú hlavné znaky, ktoré by mal každý produkt Egoe spĺňať.

Zuzana Gulčiková

4. roč.

Bc.

Industrial dizajn

Dizajn

zuzana.gulcikova8@gmail.com

421919418941

Ďalšie príspevky študentky*ta

Zuzana Gulčiková

,

práce je možné prihlásiť dodatočne na všetky prieskumy

🟢

Ďalšie príspevky z katedry

Dizajn

Hľadáte niekoho alebo niečo?