Rebook - NIČ SA NESTALO

Kniha “nič sa nestalo” od autorky Zuzany Šmatlákovej je príbeh mladej ženy, ktorá podvedie svojho muža a nemá výčitky. Mono-dramatické vystúpenie v divadle, ktorého sme svedkami polemizuje nad otázkou, či existuje niečo ako slobodná vôla alebo sme obeťou životných okolností.

Súčasné témy si žiadajú súčasné riešenia. Pri dizajne bolo pre mňa kľúčové vystihnúť atmosféru dizajnu dnešných dní. Vo výsledku som sa pokúsil zrkadliť môj pohľad na vec vo všetkých parametroch knihy.

Obálku som vyriešil typografickou “deformačkou” písmom Zin Sans Extended od Čarnokyho. Rozbalansované “nič a ne” kontrastujú so statickým “sa stalo” čo dodáva zaužívanej fráze hlbší rozmer. Balans sa vyskytuje nie len na obálke ale aj v gradientoch ktoré sprevádzajú kapitoly. Vzťah dvoch farieb je ilustrácia duality, odlišnosti, vzťahu a emócií ženy a jej manžela a milenca. Knižný blok je tlačený na sivých papieroch IQ clour olyster gray a vysádzaný Zin Sans Regular a Italic. Spolu zohrali skvelú prácu a podporili súčasný dojem z knihy.

 

 

Tomáš Paulen

1. roč.

Bc.

Prípravný kurz Typo

Vizuálna komunikácia

tomasko.paulen@gmail.com

0944092383

Ďalšie príspevky študentky*ta

Tomáš Paulen

,

práce je možné prihlásiť dodatočne na všetky prieskumy

🟢

Ďalšie príspevky z katedry

Vizuálna komunikácia

Snímka obrazovky 2022-05-13 o 13.09.37-0fc19bd8

Hľadáte niekoho alebo niečo?