Drevené koliesko

Drevené koliesko je pracovný názor pre semestrálnu prácu, ktorej cieľom bolo navrhnúť produkty pre Sociálnym podnik Súčasť života, ktorý sa venuje výrobe a predaju rôznych výrobkov z odpadového dreva. Drevené koliesko ako hlavný materiál s ktorým ich pracovníci pracujú je ich hlavným symbolom. Predajom svojich výrobkov dokážu pomôcť mnohým ľuďom ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Všetky predmety boli navrhované z ohľadom na potreby podniku.

Pre sociálny podnik som navrhol 3 produkty:

MYDLO – Kukmydlo

Mydlo vzniklo z myšlienky využiť drevené koliesko ako materiál/médium/obal na rôzny kozmeticky produkt ako je mydlo, tuhý šampón alebo vosk. Ja som na vyplnenie použil glycerínovú mydlovú hmotu, ktorá svojou transparentnosťou v spojitosti s drevenou obručou vytvorila z mydla zaujímavý objekt. Drevo vpustilo po okrajoch do hmoty svoje šťavy. Transparencia vytvára zaujímavú hru, na ktorú odkazuje aj jeho názov – cez mydlo sa môžete doslova pozerať („kukať“). Nakoniec túto priesvitnosť podporuje aj obal z transparentného materiálu.

DREVENÁ KLIPSA

Druhým predmetom je drevená klipsa. Jej návrh vzišiel z potreby využiť aj menšie priemery drevených koliesok. Vypílený tvar sa líši veľkosťou priemeru, čo umožňuje koliesko využiť na množstvo rôznych potrieb v domácnosti. V predaji by si zákazník vedel nakombinovať rôzne veľkosti klíps. Ich použitie je plne ponechané na kreativitu používateľa.

OZDOBNÉ NÁDOBY

Posledným predmetom je set dvoch ozdobných nádob ktoré stoja proti sebe v silnom kontraste. Konárik zobrazuje drevo vo svojej prírodnej organickej podobe – také ako narástlo. V druhej nádobe sú usporiadané presné drevené profily, ktoré odkazujú na geometriu a techniku – boli vyrobené človekom pomocou strojov. Nádoby môžu slúžiť ako ozdobný predmet, alebo ako nádoby na potraviny, korenie,…

Adam Kukuc

1. roč.

Bc.

Prípravný kurz dizajnu

Dizajn

adaamkukuc@gmail.com

421950181430

Ďalšie príspevky študentky*ta

Adam Kukuc

,

práce je možné prihlásiť dodatočne na všetky prieskumy

🟢

Hľadáte niekoho alebo niečo?