Patao - fyzioterapeutická podložka

Kráčame doma, kráčame cestou do práce, obchodu, kráčame na turistike v prírode. Chôdza je pre nás ten najprirodzenejší pohyb. Predsa ho však veľa z nás nerobí správne. Ale prečo?

Môžeme byť akokoľvek vyšportovaní, s dobrou kondíciou a silou, no ak naše chodidlá nepracujú správne, skôr či neskôr to pocítime. Nosíme tesnú obuv s hrubou podrážkou, ktorá našim chodidlám neposkytuje dostatočnú voľnosť. Chodidlá nám zlenivejú a telo si vytvorí nezdravý pohybový stereotyp. Toto často vedie ku spadnutým klenbám chodidla, od čoho sa odvíjajú ďalšie bolestivé deformity a problémy – bolesti a neprimerané namáhanie členkov, kolien, bedier či chrbtice.

Toto všetko sa však dá vyriešiť rôznymi cvikmi a metódami, ktoré naše chodidlá, nohy či telo preberú zo spánku a spevnia potrebné svalové štruktúry.

Jedna veľmi účinná metóda je kráčanie po nerovnom povrchu. Vtedy sú chodidlá nútené reagovať a vyvažovať každú nerovnosť tak, aby sme nestratili rovnováhu. Svaly a väzivá začnú pracovať oveľa viac ako pri bežnej chôdzi po rovnej ploche a tým sa spevnia, čo vie veľakrát odstrániť bolesť z pohybu a časom i deformity nôh.

Prodkut Patao je navrhnutý tak, aby simuloval prírodný nepravideľný povrch. Materiál podložky tvorí špeciálna TPE (termoplastický elastomer) pena používaná u balančných yoga podložiek. Patao umožňuje trénovanie doma či u fyzioterapeuta, ktorý pri cvičení s klientami dbá na správne držanie tela a prevedenie rôznych cvikov s touto podložkou. Svojou variabilitou je vhodná ako pre dospelého človeka, tak aj pre deti, u ktorých treba už od mladého veku rozvíjať správne pohybové návyky.

Georgios Somarakis

3. roč.

Bc.

Industrial Design

Dizajn

jorgo.somarakis@gmail.com

421907140060

Ďalšie príspevky študentky*ta

Georgios Somarakis

DSCF0988-min-04641c2c

,

práce je možné prihlásiť dodatočne na všetky prieskumy

🟢

Hľadáte niekoho alebo niečo?