Modrá (Publikácia v spolupráci s GMB)

Modrá predstavuje kolekciu “modrých autorov”- modrých monografií z archívu knižnice Galérie mesta Bratislava. Modrá je jedna veľká hra s manipuláciou a reorganizáciou monografií do jedného malého formátu s cieľom skresliť divákovi pohľad na autorov. Skreslenie sa odohráva v momente, kedy sú autori predstavení ako superhrdinovia so schopnosťami a atribútmi, následne po čom sa odohráva komiksový príbeh každého autora rozprávaný cez kolážovité útržky ich diel a textov z monografií. 

Koláž v projekte vytvára nonsens a chaos – dochádza k vzniku nejednotného layoutu, písma, jazyka, miestami až k nepekným kompozíciám, ktoré diváka napokon rozčúlia a má chuť všetko nanovo rozstrihať a prelepiť inak.

Formálne sa publikácia tvári ako komiksová knižka, ktorá ako správny komiks musí začínať a končiť reklamou. Doplnená je hrdinskými kartičkami, ktoré si čitateľ môže vystrihnúť zo záložky na obálke knihy. 

 

Veľkosť – A5. Typ väzby – V2. Použité písmo – Neue Machina. Papier – Arctic Volume White. Tlač – Typografia Plus.

 

 

:) Autorská publikácia vznikla v spolupráci s GMB a projektom Krehký archív. :(

:) Všetky autorské práva originálov prác patria superhrdinom z publikácií: Som dieťa šesťdesiatych rokov (Michal Studený) × Keramika. Voľná tvorba a dizajn (Miloš Balgavý ml.) × Blažej Baláž 1975-2003 (Jiří Valoch) × František Peterka × Umelecký šperk, dizajn, architektúra (Karol Weisslechner) × Jaime Hayon Works (Jaime Hayon) × Viera Gergeľová / Jan Lebiš (Lucia Lebišová) :(

Monika Juríková

3. roč.

Bc.

Typo

Vizuálna komunikácia

monikajurikova1012@gmail.com

Ďalšie príspevky študentky*ta

Monika Juríková

,

práce je možné prihlásiť dodatočne na všetky prieskumy

🟢

Hľadáte niekoho alebo niečo?