Párový inhalátor - Aeolus

Zámerom projektu je navrhnúť inhalátor s príslušenstvom do domácností pre rodiny ale aj pre iné kolektívy napríklad v pracovnom procese. Funkciou viacerých užívateľov súčasne sa oddeľuje od už existujúcich konkurenčných produktov na trhu.

            Slúži na rýchlu a efektívnu liečbu ochorení spojených s dolnými a hornými dýchacími cestami ale aj na ich prevenciu. Vdychovanie vytváraného aerosolu má priaznivý vplyv na obranyschopnosť. Pôsobí len tam kde je to potrebné a tým pádom nemá žiadne vedľajšie účinky. Do účinnej tekutiny sa dajú pridať aj bio silice / éterické oleje ktoré svojou vôňou tiež napomáhajú pri liečbe.

            Súčasťou prístroja je príslušenstvo obsahujúce hadičky a ergonomicky tvarované masky rôznych veľkostí. Všetko sa v prípade nepoužívania dá uložiť do vnútra zariadenia pre zníženie priestorovej náročnosti. Nádoba na inhalačný roztok je taktiež integrovaná a nenarúša celkový tvar produktu.

            Inhalovanie umožňuje vznik nových rituálov ktoré môžu nahradiť súčasné zlozvyky ako je napríklad fajčenie. Rodiny ho využijú pri spoločnom sledovaní televízie či hraní spoločenských hier. Práve pri týchto aktivitách si nájde svoje miesto a bezproblémovo sa zaradí medzi každodenné činnosti.

            Zmena chladného medicínskeho prístupu a dizajnu má za cieľ vytvorenie užívateľsky prívetivejšieho produktu. Je vhodný do každej domácnosti a stane sa súčasťou už bežne zaužívaných zariadení.

Matúš Lagin

4. roč.

Bc.

Industrial dizajn

Dizajn

matuslagin00@gmail.com

0911197543

Ďalšie príspevky študentky*ta

Matúš Lagin

Náhľadový obrázok (1)-c7a33ef0

,

práce je možné prihlásiť dodatočne na všetky prieskumy

🟢

Hľadáte niekoho alebo niečo?