Wubbold Typeface

Variabilné písmo Wubbold je inšpirované presunom materiálu na základe topenia. Kde sa hmota presúva z určiteho tvaru smerom dolu. Zobrazuje tuhý materiál, proces topenia materiálu a nenávratný stav zmeny. Presun hmoty je v písme znázornený v jeho svetelnosti. Navrchu sa linky postupne stenšujú a tmavé miesta sa presúvajú naspodok. 

Základný rez tvoria jednoduché znaky s takmer jednotnou hrúbkou ťahu. Týmto rezom sa dajú vyśadzať menšie texty. Ako prechádzame jednotlivymi rezmi, písmo sa mení a s ním aj jeho použitie. V hrubších rezoch sa z písma stáva nadpisové písmo. Ktoré najlepšie vynikne vo vačších rozmeroch. Najtenší a najširší rez sú si v určitom zmysle opozitami ale zároveň si nekonkurujú pri ich spoločnom využití v layoute.

Písmo nesie nazov Wubbold. Je to meno ľadovca so strmým sklonom, ktory je dlhý 15 km a nachadza sa v Antarktíde. Wubbold prezentujem na tenkej vlajkovej textílii, ktorá materiálovo podporuje tématiku topenia. Látka má na šírku 1,6m a je dlhá 4m. Okrem predstavenia variabilného písma Wubbold a jeho šiestich rezov, je moja prezentácia doplnená o veľkosti písma, ktoré sú na nej použité. Textília tak ostáva aj prehľadom technických parametrov a pomôckou pre tlač písma veľkoplošnou tlačou.

Martina Masaryková

4. roč.

Bc.

Typolab

Vizuálna komunikácia

martina.masarykova7@gmail.com

Ďalšie príspevky študentky*ta

Martina Masaryková

IMG_7197

,

práce je možné prihlásiť dodatočne na všetky prieskumy

🟢

Hľadáte niekoho alebo niečo?