ALT-sv. Obraz

Táto práca je sarkastickou vizuálnou hrou využívajúcou citácie z gotickej, resp. stredovekej maľby a iluminácie – konkrétne oblúky, kompozície a gestá – v kombinácii s popkultúrnym znakom pre ufo. Inšpirácia vychádza zo špekulatívnej histórie a sci-fi s tématikou dávneho stretnutia ľudstva a mimozemských entít. V tomto kontexte sú (ufo) brané a zobrazené v mojej práci ako duchovný princíp ktorý nahrádza klasickú kresťanskú ikonografiu a snaží sa komunikovať podobným symbolickým zobrazením ako gotické, resp. stredoveké zobrazenia biblických príbehov.

Ako celok v spojení s inštaláciou v oblúkovom výklenku klenby má práca asociovať nástenné vyobrazenie v sakrálnych priestoroch kresťanských kostolov a chrámov s umelým osvetlením navodzujúcim pocit podzemia – ako utajenosti tejto formy spracovania kresťanských motívov a ako symbol istého tajného vedenia “pravdy”. A tak podtrhuje istý sektársky alebo inorealitný,  fantaskný svet tejto alternatívnej histórie.

Súčasnému divákovi môže aj pripomenúť aktuálnu popularitu alternatívnych právd a rôznych predstáv o utajených skutočnostiach o tom ako to naozaj celé bolo a je.

 

Lukáš Sobota

2. roč.

Bc.

Ateliér voľnej a farebnej grafiky

Grafika a iné médiá

lukas.sobota3@gmail.com

Ďalšie príspevky študentky*ta

Lukáš Sobota

_AS74615-5e23f72f

,

práce je možné prihlásiť dodatočne na všetky prieskumy

🟢

Hľadáte niekoho alebo niečo?