Make a virtue of necessity

Moja kolekcia – MAKE A VIRTUE OF NECESSITY – má časť svojej podstaty už v názve. Niečo v zmysle: z núdze cnosť. Odevy som tvorila v podstate z odpadového materiálu, ako sú zvyšky látok, plastové obaly a suché listy.
Téma, ktorá bola zadaná znela: Slová- ja som to poňala tak, že som si nevybrala žiadne konkrétne slová, ktoré by mi boli inšpiráciou. Rozhodla som sa ísť cestou, ako slová vplývajú na ľudí. Slová sú veľmi silné, majú väčšiu moc ako sa môže zdať. Slová môžu raniť viac ako úder, pretože úder sa zahojí, ale rana od slov ostane navždy.  Slová majú samozrejme aj pozitívnu silu, dobrým slovom môžete niekoho potešiť, podporiť a pomôcť. Pre mňa ekvivalentom slov v mojej práci sú listy. Listy slová pripomínajú aj tým, že keď slová vyslovíme, nikdy nevieme, kam sa odnesú- tak ako vietor odnáša listy. Keď ich vyslovíme, nevieme ich už zobrať späť, tak ako keď list zo stromu spadne, už sa nedá vrátiť.
Takže toto je môj koncept, ktorého som sa držala a navrhla som kolekciu štyroch odevov, ktoré sú navzájom kombinovateľné. Na každom odeve je odkaz na moju tému slov a inšpirácie z listov. Textil som kombinovala s plastovými prvkami, jeden model je dokonca celý z plastu. V plaste sú zatavené listy ako slová, ktoré sa nám vrývajú pod kožu a nevieme na ne zabudnúť. Textil je perforovaný, symbolizuje rany, ktoré môžu slová zanechať.

Juliána Brnáková

3. roč.

Bc.

Ateliér odevného dizajnu

Textilná tvorba

brnakova.julka@gmail.com

Ďalšie príspevky študentky*ta

Juliána Brnáková

,

práce je možné prihlásiť dodatočne na všetky prieskumy

🟢

Hľadáte niekoho alebo niečo?