THE ARTIST’S SALON

V BAKALÁRSKEJ PRÁCI REAGUJEM NA STRATU NOBLESY A ELEGANCIE Z NAŠICH ULÍC. ODKAZ NA TAKÝTO TYP MÓDY HĽADÁM V 50. ROKOCH MINULÉHO STOROČIA A V OSOBE DAME JULIE ANDREWS.

ŽIJEME DEJINY NAŠICH MRAVOV A NAŠICH PRIANÍ. O ČOM SNÍVAME? SNÍVAME O TOM BYŤ V INEJ KOŽI. PODRIADIŤ SVET SVOJEJ TÚŽBE. ĽUDIA SÚ NATOĽKO OVPLYVNENÍ SPOLOČNOSŤOU, ŽE SI ANI NEUVEDOMUJÚ, ŽE TÁTO ICH TÚŽBA SA MENÍ NA TÚŽBU SPOLOČNÚ. ICH ORIGINÁLNA IDENTITA SA VYTRÁCA V TUCTOVOM, FÁDNOM DAVE.

PODRIADENIE SA SPOLOČNOSTI, POD PODMIENKOU JEDNAŤ PODĽA OSOBNEJ METÓDY TVORENEJ AKO VÔĽOU TAK SMELOSŤOU. ODEVY NAVODZUJÚCE IMPRESIU OBDOBIA ZLATEJ ÉRY HAUTE COUTURE NA SPÔSOB IMPRESIONISTICKÝCH MALIEB. NOBLESA, KTORÁ SA VYTRATILA Z DNEŠNÝCH OUTFITTOV ĽUDÍ NA ULICI, SPRACOVANÁ SPÔSOBOM ZMÝŠĽAJÚC, AKO MALIAR.

INŠPIRÁCIU NA SILUETY A FAREBNOSŤ SOM ČERPALA Z KVETOV MOJEJ ZÁHRADY. VRSTVENIE A KVITNUTIE SILUET SÚVISÍ S POSTUPNÝM PREUKÁZANÍM NAŠEJ ORIGINÁLNEJ OSOBNOSTI. 

POPRI ODEVOCH NAMAĽUJEM SÉRIU OLEJOMALIEB INŠPIROVANÝCH BAKALÁRSKOU PRÁCOU. MAĽBY A ODEVY SA BUDÚ POČAS PROCESU NAVZÁJOM OVPLYVŇOVAŤ.

VÝSLEDNÁ BAKALÁRKA BY MALA PREDSTAVOVAŤ MÔJ VLASTNÝ SALÓN, KDE ODEVY BUDÚ ŽIVÝMI MAĽBAMI ZRODENÝMI V SALÓNE. 

(KOLEKCIA JE MOMENTÁLNE V PROCESE A BUDE ODPREZENTOVANÁ 4.6.2021 NA PREHLIADKE)

Natalis Repkovská

4. roč.

Bc.

Odevná tvorba

Textilná tvorba

natalia.deschanel@gmail.com

Ďalšie príspevky študentky*ta

Natalis Repkovská

,

práce je možné prihlásiť dodatočne na všetky prieskumy

🟢

Hľadáte niekoho alebo niečo?