Gaia

Po prvej skici vysmiatej príšery s domčekmi na chrbte, som si začala klásť otázky: Čo ju robí šťastnou? Prečo ju zdobia len tri opustené chatrče? Aký je život ich obyvateľov?
Odtiaľ som rozvíjala príbeh ďalej… Zo samoty postupne vyrástla dedina a tá sa onedlho zmenila na prístavné mestečko. Stále som rozmýšľala nad tým, ako život nič netušiacich osadníkov závisí od priazne obrieho chlebodarcu. Svoju prácu som chcela viesť pozitívnym smerom, ukázať, že v tomto svete panuje trošku zvláštny, no harmonický vzťah divokej prírody a človeka. Z toho sa mi vybavila určitá paralela na starovekú mytológiu – gréci personifikovali Zem do úlohy “všematky” pod menom Gaia.
Najväčší linoryt má rozmery 40,5 cm na 28,5 cm, skladá sa z piatich separátnych vrstiev – farieb a je vytlačený na papieri formátu A2.
Menšie linoryty majú rozmery 17,9 cm na 13,8 cm a sú prevedené v štvorfarebnej alebo päťfarebnej kombinácii. Ich úlohou je priblížiť detaily rôznych častí mestečka. Do jednotlivých scén som sa snažila vniesť aj štipku humoru.
Súhrne moja semestrálna práca spočíva z 23 linorytov a piatich výtlačkov.

Barbora Lovíšková

1. roč.

Bc.

Prípravný kurz grafiky

Grafika a iné médiá

loviskova.ba@gmail.com

Ďalšie príspevky študentky*ta

Barbora Lovíšková

,

práce je možné prihlásiť dodatočne na všetky prieskumy

🟢

Hľadáte niekoho alebo niečo?