Tiger, ktorý nemal pruhy

Hlboko v pestrofarebnej džungli, žil raz jeden tiger. Pýtate sa, prečo vám rozprávam práve o tomto tigrovi a nie o tom, či inom? Tento tiger bol výnimočný nie tým čo mal, ale tým čo mu chýbalo. Veru, náš Tiger sa narodil bez pruhov!

Tento semester som pracovala na detskom picture book-u, čo bola veľká výzva, keďže sa skladal z mnohých častí: od tvorby príbehu, storyboardu, výtvarného výrazu, až po layout a typografiu. Musím však poznamenať, že bolo veľmi príjemné preniesť sa zo svojho domáceho ateliéru do pestrej džungle. Dovolilo mi to vyblázniť sa so všetkými možnými farbami a textúrami.

Príbeh rozpráva o Tigrovi, ktorý sa narodil bez pruhov, za čo sa mu ostatné tigre posmievajú. Tigra to veľmi trápi, preto sa jedného dňa rozhodne, že si svoj kožúšok pomaľuje. Pri pohľade na všetky tie parádne vzory, sa však nedokáže rozhodnúť, ktorý mu pristane najviac. Uzniesie sa, že ich vyskúša viacero a poradí sa s ďalšími zvieratkami. Lenže, ako Tiger postupne zisťuje, v džugli nie je ani zďaleka jediný, komu sa vlastný kožúšok nepozdáva…

Barbora Lovíšková

2. roč.

Bc.

Ateliér ilustrácie a grafiky

Grafika a iné médiá

loviskova.ba@gmail.com

Ďalšie príspevky študentky*ta

Barbora Lovíšková

,

práce je možné prihlásiť dodatočne na všetky prieskumy

🟢

Hľadáte niekoho alebo niečo?