Harmónia v chaose

Zásadnou inšpiráciou mojej práce sa stala báseň od Lawrenca Ferlinghetti – Obrazy zmiznutého sveta – „Svet je ohromné miesto kam sa narodiť…“
Vyjadruje pohľad na svet so všetkými emóciami. Nachádza sa v nej mnoho protikladov, ktorými je život obsiahnutý v každodenných situáciách. Ukazuje komplexný pohlaď na ľudský život. Vyjadruje, že život nie je trvalé, statické miesto. Je to dynamický proces, ktorý sa stále mení, vyvíja a my sa ho máme pokúsiť žiť so všetkým, čo k nemu patrí. Vo svojej podstate je život krásny, len sám človek si to komplikuje svojim konaním i keď na niektoré veci človek nemá žiaden dosah, pretože nie všetko dokážeme ovplyvniť a napriek tomu ho máme žiť najlepšie ako len vieme.
Mojím zámerom bolo zobraziť oblaky, ktoré sú symbolom zmeny, nestálosti a predovšetkým pominuteľnosti života a životných situácií. Skrz oblaky si snažím vytvárať svoj subjektívny svet. Zobrazujem daný prežitok okamihu, v ktorom sa nachádzam. Nechávam voľne plynúť tok myšlienok, čerpám z vlastných skúseností, ktoré sa mi doposiaľ udiali. Nechávam sa ovplyvniť zmenami, ktoré prichádzajú. Pochybujem, mením, vytváram, budujem, hromadím, cítim. Nechávam voľne plynúť emócie, ktoré sprevádzajú každú myšlienku.

Andrea Ganobčíková

4. roč.

Bc.

Ateliér voľnej grafiky

Grafika a iné médiá

adka.ganobcikova@gmail.com

Ďalšie príspevky študentky*ta

Andrea Ganobčíková

11-5f98fd91

,

práce je možné prihlásiť dodatočne na všetky prieskumy

🟢

Hľadáte niekoho alebo niečo?