Warning: The use statement with non-compound name 'AllowDynamicProperties' has no effect in /data/8/8/88cd3693-ac45-4c27-9df5-5b9fd84bb4f1/digitalnyprieskum.sk/web/wp-content/plugins/wp-user-frontend/wpuf.php on line 37

Warning: The use statement with non-compound name 'AllowDynamicProperties' has no effect in /data/8/8/88cd3693-ac45-4c27-9df5-5b9fd84bb4f1/digitalnyprieskum.sk/web/wp-content/plugins/wp-user-frontend/Lib/invisible_recaptcha.php on line 20
Kožkári • Kristína Janka Rábeková > Digitálny Prieskum VŠVU

Kožkári

Pre môj autorský zine som si vybrala tému tetovačky.

Základným stavebným prvkom celého vizuálu sa stalo variabilné písmo Ötzimania. Nesie meno po Ötzim, ľadovom mužovi, na ktorého tele našli prvé dôkazy o tetovaní v histórii a mánia ako poukázanie na to, že tetovanie v dnešnej dobe zažíva možno až prílišnú slávu.

Celý princíp písma spočíva v myšlienke naťahovania tetovania na koži.

Základný rez, z ktorého som vychádzala je veľmi jednoduchý, viac konštruovaný. Toto písmo som preniesla až do extrémneho, ťažšieho rezu s deformáciou.

Obsah celého zinu je zostavený z vyhľadávaných otázok a odpovedí na ne. Vďaka tomu je aj celkový obsah veľmi rôznorodý a každý si tam môže nájsť to svoje. Tieto otázky vychádzajú priamo z Googlu, ktorý pri vyhľadávaní ponúka podobné dopyty. 

Aj vďaka písmu som mohla vytvoriť vizuál zinu s názvom Kožkári, ktorý má predpovedať, že jeho vnútro sa bude týkať tetovaní. Názov je prepožičaný od kožkárov, u ktorých sme zvyknutí na výkup kožiek a koží. Úsmevným názvom som chcela prepojiť skupiny ľudí, ktoré k tetovaniu inklinujú, ale aj tých, pre ktorých nie je tetovanie ich šálka kávy .

Čo sa týka vizuálnej stránky zinu, aj naň som sa snažila preniesť ten istý princíp ako pri písme (rozťahovanie na koži). Preto je písmo využité hneď na titulnej strane aj na prebale.  Vďaka tomu, že sú na obálke vypísané všetky otázky, stáva sa z nej priamo aj obsah.

Práve prebal je zaujímavosťou. Je to umelá ľudská koža, na ktorej si začiatočníci skúšajú tetovať prvé výtvory. Preto som sa názov Kožkári pokúsila vytetovať sama ako prvé zoznamovanie sa s takouto technikou.

Vnútro je vytvorené zo spomínaných otázok, na ktoré som využila písmo Ötzimania, ktoré som následne ešte viac deformovala. Tak isto som deformovala aj odpovede na otázky.

Pri niektorých otázkach je pridaný QR kód z dôvodu, že odpoveď na otázku môže byť dlhšia a viac zaujímavejšia, než len moja skrátená verzia.

Pri iných otázkach, na ktoré neexistuje jednoznačná odpoveď som opäť využila internet a sú doplnené o screenshoty z fór, kde používatelia rozoberali konkrétnu otázku.

Pre oživenie celého zinu som doň vložila fotky väčšinou šialených tetovaní, ktoré sú ľudia ochotní si vytetovať a ešte k tomu s radosťou.

Kristína Janka Rábeková

3. roč.

Bc.

Ateliér Písmo

Vizuálna komunikácia

kika.rabek@gmail.com

Ďalšie príspevky študentky*ta

Kristína Janka Rábeková

kika_rabek-ale_ba-15-6d6d61f4

,

práce je možné prihlásiť dodatočne na všetky prieskumy

🟢

Hľadáte niekoho alebo niečo?