Making of Vincent

Témou letného semestra v ateliéri Písmo/Typolab (katedra Vizuálnej komunikácie) bol ČASOZBER a pozostávala z troch zadaní/úloh.
Prvým zadaním bola analógová publikácia bez použitia počítača. Vytvorila som ilustrovanú “verziu” básne VINCENT od Tima Burtona, ktorá zobrazuje príbeh malého chlapca a jeho fascináciu tvorbou Edgara Allana Poa. V publikácií som využila výsledok tretieho zadania (autorský redesign písma), štylizovanú verziu autorského písma, ktoré som pomenovala Macabre
( https://www.behance.net/gallery/97265889/VINCENT-illustrated-poem-by-Tim-Burton ).
Druhým a hlavným zadaním bola autorská časozberná publikácia. Zachytila som v nej celý proces tvorby – making of – analógovej publikácie VINCENT. Publikácia zaznamenáva nielen moje myšlienky, konverzácie so spolužiakmi, citáty z filmov a kníh, ale aj ilustrácie môjho pracovného stola v priebehu tvorby.
Vždy som pociťovala spojenie s temnými a nezvyčajnými vecami, a to som sa rozhodla použiť ako svoju hlavnú inšpiráciu pri realizácii. Boli to hlavne tvorba Tima Burtona, Edgara Allana Poa, filmy Only Lovers Left Alive, What We Do In The Shadows a hudba skupiny Ghost. Všetka moja inšpirácia, myšlienkové pochody, problémy aj dni prokrastinácie sú vyobrazené formou osobného “denníka”, moodboardu v publikácii ( https://www.yumpu.com/xx/document/read/63393550/making-of-vincent ).

Sára Kancianová

3. roč.

Bc.

Ateliér Písmo

Vizuálna komunikácia

sarss316@gmail.com

Ďalšie príspevky študentky*ta

Sára Kancianová

sara-kancianova-9osudov-0c4ecf40

,

práce je možné prihlásiť dodatočne na všetky prieskumy

🟢

Hľadáte niekoho alebo niečo?