lOVE

Téma: ČASOZBER 

Zadanie: časozberná publikácia, autorský font, analógova publikácia bez použitia digitálnych technológií

Autorkin Text

Romantika?
Hovorím áno! Téma lásky sa stala pre mňa prežitím, akýmsi mementom, aby som pokračovala ďalej a motivovala ma pri tejto zvláštnej situácii k dokončeniu semestrálnej práce.

Primárnym zadaním bolo vytvorenie autorskej časozbernej publikácie.
Rozhodla som sa teda uverejniť pikantné zápisky z môjho denníka. Myšlienky zapisované od mojich ranných rokov až po dnešné dni. Výberom prešli tie, ktoré súvisia s témou lásky a výrazne ovplyvnili – nazvime to, môj psychický vývoj. Kniha obsahuje súbory zápiskov od roku 2008 – 2020, kedy je moje vekové rozmedzie 12 – 24 rokov. Môžeme teda spoločne prechádzať týmto dvanásťročným, nevinne naivným, pubertálnym, brutalistickým až (uvedomelým?) obdobím dospievania. Layout, ktorý postupným pribúdaním rokov zvyšuje svoju polohu naznačuje myšlienkový vývoj. Myšlienky sú doplnené abstraktnými ručnými a digitálnymi ilustráciami, ktoré sa odvolávajú sa obsah textu.V týchto štyroch kapitolách môjho života sa mihne aj autorské písmo. Má byť sladky romantické, ale nie absolútne. Musí sa držať pri zemi. Preto som túto romantickú kurzívu doplnila o serify, ktoré jej výrazne pomáhajú k usadeniu. Čo by som sa chcela už aj ja. Alebo?

Čítaj.

Elixír Lásky

Jedlý herbár, nazvime ho. Vďaka priesvitnému materiálu, ktorý je plne konzumovateľný a kompostovateľný, zachytáva tento elixír proces zberu a sušenia jedlých kvietkov, ktoré po namiešaní správnych pomerov zvábia aj tú najťažšiu korisť. Stačí ho len vypiť.
Proces výroby trval dva mesiace, rozplynie sa však po pár sekundách. Rovnako ako veľa nepodarených pokusov v boji o lásku, však?
Netreba zúfať, prinášam toto univerzálne riešenie, ktoré sa po vypití s potencionálnou polovičkou stane skutočným medzi emocionálnym spojením.

Vypi.

 

Katarína Plačková

3. roč.

Bc.

Ateliér Písmo

Vizuálna komunikácia

placko.katarina@gmail.com

0949407754

Ďalšie príspevky študentky*ta

Katarína Plačková

,

práce je možné prihlásiť dodatočne na všetky prieskumy

🟢

Hľadáte niekoho alebo niečo?