Skadziši

Skadzi som? Ta ja východňar. Som ši nakazala, že dám vyrobic mľiko, jogurty a maslá pre ľudze. Šicke jasné etikety a ešče aj nejaký ten fígeľ navyše. Inšpiráciu som ši šchvacla zos slovenských internetových legiend. Je to mľiko ľudze, preto keľo ľudze še na viráloch narehoce, o keľo je vecej šanca, že še to vyciská na obaly.

Skadziši je fiktívna firma, ktorá vyrába mliečne výrobky so zameraním na východoslovenský trh. Spájaním hlášok známych osôb spolu s tématikou mliečnych produktov sa snažím priniesť do obvykle suchých obalov trochu vtipu. Vtipná hláška sa dá prečítať postupným otáčaním obalu, kde je nápis umiestnený postupne na 3 plochách.
Vizuálna stránka obalov bola inšpirovaná amatérskou tvorbou písma a fixkovými grafitmi, ktoré sa nachádzajú aj napr. vo výťahoch panelákov. Letteringy obalov nahrádzajú písmená s diakritikou za ručné, fixkou napísané písmená, ktoré imitujú amatérsky postup výberu fontu bez diakritiky, zároveň písané písmená zvýrazňujú mäkké slabiky východoslovenského nárečia.
Súčasťou identity firmy je logo, letteringy, 6 obalov výrobkov a webová stránka, ktorá slúži na prezentáciu a vysvetlenie inšpirácie za jednotlivými obalmi.

Martina Belejová

1. roč.

Bc.

Ateliér Identita, Formlab

Vizuálna komunikácia

martina.belejova01@gmail.com

Ďalšie príspevky študentky*ta

Martina Belejová

,

práce je možné prihlásiť dodatočne na všetky prieskumy

🟢

Hľadáte niekoho alebo niečo?