PingPong

Naším zadaním na letný semester bolo vytvorenie picturebooku (obrázková kniha) pre deti predškolského a prvostupniarskeho veku, v rámci spolupráce s KUBO. V priebehu semestra sme prechádzali od vymýšlania jednotlivých konceptov, scenárov, cez stavbu storytelingu a cez hľadanie ilustračného štýlu, až k finálnej forme digitálnej ilustrovanej knihy v rozsahu 15 dvojstrán. Originálny rozmer každej dvojstrany je 40×25 cm. 

Mojou inšpiráciou na námet knihy bol pingpongový stôl, ktorý sa nachádza pod bytovkou kde aktuálne bývam. Po vymýšľaní a skúšaní, ktorým som venovala väčšinu svojho semestrálneho času, vznikla kniha o podpichovaní a hre dvoch loptičiek – Ping a Pong. Tento veľmi jednoduchý príbeh nemá za účel poúčať ani moralizovať, iba zabaviť čitateľa. Jednoduchá hra medzi dvoma tvarmi je takmer bez textu, pričom som sa spoliehala na (snáď) jasný vizuálny storytelling, ktorý bude zrozumiteľný pre široké spektrum čitateľov. Každú vrstvu som maľovala akrylom na papier, pričom spojením žltej a modrej vrstvy vznikla zelená farba, typická aj pre pingpongový stôl. Posun vrstiev využívam nielen na “rozvybrovanie” ilustrácií, ale aj na zvýraznenie dynamiky pri svižnejších scénach. Jednotným prvkom je červená sieť, ktorá je prítomná v celej knihe, mimika charakterov je zvýraznená čiernou farbou.

Obálka je, zatiaľ, riešená výraznou červeno-čiernou farebnou kombináciou s motívom pingpongovej pálky. Farebnosť symbolizuje samotnú pálku a túto pre ňu typickú farebnosť (forehand/backhand). 

 

 

Lívia Suchá

2. roč.

Bc.

Ateliér ilustrácie a grafiky

Grafika a iné médiá

sucha.livia@gmail.com

Ďalšie príspevky študentky*ta

Lívia Suchá

,

práce je možné prihlásiť dodatočne na všetky prieskumy

🟢

Hľadáte niekoho alebo niečo?