Príručka domestikovaných a divokých druhov rodu furbix

Môj zine sleduje online komunitu na sociálnej sieti Tumblr, ktorá sa schádza pod tagom #furblr alebo #safefurby. Ľudia z tejto komunity zbierajú furbies a ďalej ich potom prešívajú a pretvárajú na nové veci. 

V zine používam autorské písmo furbArial. Rovnako ako sa recyklujú furbies, recyklujem aj ja písmo Arial a vytváram z neho 3 štylistické sety. Tieto sety sa odvolávajú na kategorizáciu, ktorú som si všimla pri prehliadaní tagu a sú totožné s kategorizáciou v samotnom zine. Táto kategorizácia má tri druhy : custom, longicollis a xenomorph. Pri custom sa bežne menia len detaily (oči, srsť, rohy), preto v písme pripájam detaily rohov a “kopýtiek”. Pri long sa furbies naťahujú, rovnako naťahujem jednotné znaky, aby po prepojení tvorili dlhý vlnitý celok. Oddbody je tá najdivnejšia kategória. Ľudia zvyknú vystrihnúť faceplate a ten potom našívajú na cudzie hračky. V tomto treťom štylistickom sete vytváram samostatnú znakovú sadu, ktorá má pôsobiť kontrastne oproti predchádzajúcim.

Samotný zín predstavuje príručku z alternatívnej reality, kde by tieto tvory naozaj existovali. Inšpiráciou mi boli staré vreckové encyklopédie (Naše vtáky, Atlas našich húb), z ktorých som zrecyklovala layout, štruktúru, prácu s obrázkami. 

Na začiatku zinu vytváram mytológiu a históriu tejto alternatívnej reality – krátky úvod, ktorý opisuje históriu chovania a skúmania, okultný pôvod a základnú anatómiu. Nasleduje hlavná časť zínu, kde je na každej stránke zobrazený samotný poddruh furbyho a je konkrétne popísaný. Ku každému furbymu som písala texty, ktoré špecifikujú jeho správanie, hniezdenie… Taktiež som ku každému vytvorila aj  latinský názov, ktorý sa vzťahuje na danú fotku. Samostatné druhy catacosmus, longicollis a xenomorph rozdeľujú predelové strany s photoshopmi, na ktorých je písmo viazané ku konkrétnej kategorizácii.

Miroslava Bullová

3. roč.

Bc.

Ateliér Písmo

Vizuálna komunikácia

miroslavambullova@gmail.com

Ďalšie príspevky študentky*ta

Miroslava Bullová

P1000015-2efc573e

,

práce je možné prihlásiť dodatočne na všetky prieskumy

🟢

Hľadáte niekoho alebo niečo?