THE NEVER ARRIVAL

Kolekcia THE NEVER ARRIVAL stavia na vedomí, že v plnosti spoznať vlastnú identitu (a jej prejav v umeleckej tvorbe) je príchodom, ktorý sa nikdy neuskutoční. Sama seba sa pýtam, či existuje v tomto procese iba jediná finálna destinácia.. Postupne som spoznala, že nie. A že je to tak dobré.

Nazdávam sa, že ide skôr o večné rozpínanie a okresávanie nášho bytia. Je to hľadanie, ale aj tvorba a stelesnenie objaveného či túženého. Sú to neustále prebiehajúce cykly prijatia nového a odučenie sa starého: kým už nechcem byť. Idem ďalej, stále ďalej a postupne vrastám sama do seba samej.

Predovšetkým je to o prijatí tejto premenlivosti, večnej neistoty – jediná istota a konštanta je zmena – je to neprestajné prúdenie. Svojím spôsobom je to chaos, ktorý dáva zmysel jedine spätne. A ja chcem prijať ten chaos. Chcem prijať, že neviem. Neexistuje tu príchod ani finálna destinácia. Práve táto skutočnosť mi dáva bezpečné zázemie ďalej hľadať a nachádzať a nenachádzať.

Dizajn konkrétnych modelov tvoriacich kolekciu sprevádza fyzické vyjadrenie tohto nekončiaceho hľadania istoty, ktoré napokon vždy vyústi v „príchod, ktorý sa nikdy nestane.“ Inak povedané: vo farebné, materiálové, technické a udržateľné hľadanie, ktoré nemá konca, ale verne a konštantne sprevádza všetku moju doterajšiu tvorbu.

Kolekcia vyjadruje prijatie takejto premenlivosti na osobnej aj umeleckej úrovni.

 

MODELS: @viktoria_vadovicova @annamaria.janekova @kolya.lit @alex.lukacova @sarasvatigray @mix_model_management @klara_hofmanova @seri.sefrankova @zdeniya @jyrypeskaa @yasochkka @havrdovae @jenik_svatek @raremodels.agency

PHOTOS: @klementinaknezlova @plhakvojtech
MUAH: @sjuziuzmainsta @makeupinstituteprague.cz
EMOTIONAL SUPPORT: @adam.janek.x

Lenka Vallová

3. roč.

Bc.

Ateliér odevného dizajnu

Textilná tvorba

lenka.vallova@gmail.com

421904266956

Ďalšie príspevky študentky*ta

Lenka Vallová

,

práce je možné prihlásiť dodatočne na všetky prieskumy

🟢

Hľadáte niekoho alebo niečo?