Zamilovaný Condotier

Prvá práca má názov Zamilovaný Condotier. Mojim hlavným zámerom v tomto obraze bola  satira. Upozorňujem na psychologické rozpoloženia mladých ľudí dnešnej doby, čo sa týka vzťahov a citov. Condotier je symbolom dnešného mladíka, chlapca, princa… nosí aspekty poctivého života, bojovného ducha a pod…, o čom nasvedčuje ruženec okolo krku, chrabrý meč a pierko na helme. Ale! nie je tu odozva princeznej ako by sa na riadnu rozprávku očakávalo. Princezná zlenivela a začala sa riadiť podľa hesla- „Kto prv príde, ten prv melie.“ A tak si naša krásna princezná vyberá draka- diabla od ktorého ju mal pôvodne mladý princ zachrániť. Na znamenie že sa definitívne rozhodla- vztýčila prostredný prst princovi. Namaľoval som rozporuplnú situáciu ktorá na prvý pohľad je možno tuctová a obohraná. Ale ja verím že maľba vo svojom pozadí rieši oveľa vážnejšiu situáciu ako sa na prvý pohľad zdá.

Obraz je olejomaľba na plátne cca 60 na 90 cm.

 

Ďalším dielom je mystický, transcendentálny odkaz na vyššie sily… pre diváka je vodítkom Boží syn- nie je tu však hlavnou postavou. Je to maľba plná tajuplných odkazov ktoré vyžadujú zamyslenie a skrývajú v sebe zakódovanú šifru.

Olej na plátne 30 na 55 cm, vložený do starého rámu ktorý som zreštauroval. Je neodpojiteľnou súčasťou obrazu bez ktorého by samotné dielo nedávalo zmysel.

 

Druhou častou mojich prác sú “momentky z rally “ – akvarely a olejomaľby na ktorých sa zameriavam skôr na pohyb a krajinomaľbu ktorú však oživí rýchly pohyb automobilu.

„Farebný hračkársky Betlehem“ je už možno prežitkom dnešnej doby ale napriek tomu, skrýva v sebe určitý obsah ktorý stojí za povšimnutie…

Rastislav Hlocký

2. roč.

Bc.

4. ateliér

Maliarstvo

rastislav.hlocky@hlocky.sk

421948866181

Ďalšie príspevky študentky*ta

Rastislav Hlocký

,

práce je možné prihlásiť dodatočne na všetky prieskumy

🟢

Hľadáte niekoho alebo niečo?