Personal Receipt

Personal Receipt je generátor bločkov. Po priložení karty sa vytlačí bloček v pixelartovom štýle. Na bločku je tvár človeka, pre ktorého sa bloček vytlačil, nápisy a ikony, ktoré súvisia s konzumom a spotrebným tovarom.

Bločky reprezentujú míňanie peňazí a nakupovanie často zbytočných vecí. Napriek tomu, že sú súčasťou každodenného života, tak sú pre nás neviditeľné – prehliadame ich, automaticky pokrčíme, zahodíme alebo si ich ani nezoberieme. Nemáme k nim žíadny citový vzťah a ich vizuálnu stránku prehliadame.

V mojom Projekte sú bločky hlavný výstup, nie len vedľajší produkt nákupu. Po priložení karty sa nevytlačí informácia, koľko sme minuli peňazí, ale výrazné nápisy a ikony poukazujú na negatívne dôsledky nákupov a konzumu. Každý bloček má svoju tému vyjadrenú percentom, faktom a ikonami. Pre vytvorenie osobnejšieho rozmeru sa na bloček vytlačí aj tvár človeka, ktorý priloží kartu. Pretože sa nás to týka všetkých rovnako.

Celý objekt je symbolicky zabalený v konzerve, na vrchu ktorej je čítačka na karty a aktuálny stav tlače sa signalizuje pomocou LED kruhu. Je to výsledok experimentovania a skúmania rôznych technológií, ktoré sú nakoniec prepojené a vzájomne sa dopĺňajú.

Samuel Antol

1. roč.

Mgr.

MediaLab

Vizuálna komunikácia

s.antol@icloud.com

Ďalšie príspevky študentky*ta

Samuel Antol

,

práce je možné prihlásiť dodatočne na všetky prieskumy

🟢

Hľadáte niekoho alebo niečo?